Jeśli chcemy zwiększyć sprzedaż to ścieżka zakupowa powinna nas zainteresować. Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak wpłynąć na to, aby klientów było znacznie więcej. Konkurencja jest bardzo duża, dlatego trzeba będzie znaleźć sposób na to, aby nasz cel udało się osiągnąć. Wszystkie działania marketingowe trzeba tak dostosować, aby były skuteczne właśnie do tego klienta, który ma korzystać z naszych ofert.

Droga klienta do zakupów

Każdy klient, który odwiedzi sklep musi przejść przez drogę. Jeśli ta droga będzie źle zaplanowana to może to zniechęcić klienta i nic pozytywnego z tego nie wyjdzie. To, dlatego ścieżka zakupowa jest tak bardzo ważna.  Do uzyskania jak najlepszych efektów konieczne jest dopasowanie produktów do potrzeb klienta. Jeśli klient nagle rezygnuje z zakupów to oznacza, że któraś ze ścieżek, która miała prowadzić do zakupów jest źle zaplanowana i trzeba będzie to w przyszłości zmienić. W przeciwnym razie takie sytuacje będą się bardzo często powtarzały, a my na pewno tego nie chcemy. 

Na co zwracać uwagę

  • czym najbardziej interesował się klient,
  • co generuje najmniejszy ruch w sklepie internetowym,
  • czy klient sprawdza naszą działalność w social mediach,
  • skąd klient trafił na naszą stronę sklepu internetowego.

Zasada jest bardzo prosta, bo im więcej mamy informacji o kliencie tym mniej błędów popełniamy tworząc jego drogą do zakupów w naszym sklepie internetowym. Skuteczna sprzedaż to dopasowanie wszystkiego tak, aby tych klientów jak najwięcej pozostało u nas. Wtedy sklep internetowy generuje bardzo duże zyski i właśnie na tym nam bardzo zależy. Trzeba zrobić wszystko, aby rozwiązać problem klient. Czego klient szuka? My mamy to przygotowane i bardzo dobrze opisane, dlatego klient u nas pozostanie i będzie chciał w przyszłości nasz sklep polecać innym. Dzisiaj dane są bardzo ważne, dlatego trzeba wiedzieć, kim jest nasz klient, ile ma lat i czym się interesuje. Im więcej tego wiemy tym łatwiej nam dopasować ofertę pod jego oczekiwania i nasz sklep internetowy na tym zyska.