Każdy z nas inaczej postrzega konieczność pójścia na zakupy lub lekarza w celu konsultacji i wybrania kosmetyków – niektórzy, szczególnie panie, uwielbiają testować nowe kremy, tusze i inne kosmetyki. Nieco inaczej jest w przypadku (oczywiście nie wszystkich) panów. Jednak błędy w wyborze kosmetyków dotyczą w jednakowej mierze panie i panów. Jakich błędów nie popełniać?

Unikanie konsultacji z lekarzem przed zakupem kosmetyków dla wrażliwej skóry 

Obecnie większość osób uczy się wszystkiego z internetu i nie przywiązuje dużej wagi do konsultacji ze specjalistą. To pierwszy i najczęstszy błąd przy wyborze kosmetyków w przypadku osób, które mają problemy z cerą. Jeśli zdecydujemy, że pora zająć się pielęgnacją skóry od strony profesjonalnej, powinniśmy udać się na wizytę do dermatologa. Specjalista zawsze udzieli porad dotyczących rodzaju i stanu skóry, zaleci niezbędne procedury i doradzi w zakresie pielęgnacji domowej. Częstym błędem jest także brak systematycznego podejścia. Skóra jest naszym największym organem i trzeba o nią dbać systematycznie, czyli codziennie. Rano rytuał pielęgnacyjny powinien wyglądać następująco: mycie w zależności od rodzaju cery, nałożenie balsamu tonizującego oraz ochronno-regeneracyjne kremy. Wieczorem – mycie, nawilżające mleczko do twarzy i krem ​​regenerujący. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji, trzeba wziąć pod uwagę rodzaj skóry. Poza „podstawową” częścią twarzy warto pamiętać też o pielęgnacji okolic szyi i powiek. Wiele firm wytwarza oddzielne produkty na te obszary w postaci kremów lub żelów. 

Brak odpowiedniego nawilżenia twarzy oraz problem z makijażem 

Częstą pomyłką jest unikanie kremów nawilżających. Im jesteśmy starsi, tym więcej nawilżenia traci nasza skóra. Każdy organizm jest inny, dlatego nie można określić, w jakim wieku ten proces zaczyna być zauważalny, jednak z reguły przyjmuje się, że po 30 roku życia powinno się stosować kremy nawilżające i serum. Bardzo pomocne w utrzymaniu zdrowej skóry są także specjalistyczne zabiegi. Wiele kobiet nie wybiera kosmetyków i makijażu dobranego do swojej skóry. Kosmetyki do makijażu muszą być dopasowane do rodzaju skóry. Przed zastosowaniem kosmetyków powinniśmy zawsze uważnie przeczytać etykietę. Skład nie powinien zawierać szkodliwych składników oraz składników, na które mamy uczulenia. Dotyczy to szczególnie nowych kosmetyków, które będziemy używać po raz pierwszy. Osoby z wrażliwą skórę, nie powinny od razu kupować całej linii produktów, a zapoznać się z reakcją skóry na preparat poprzez zakup i stosowanie jednego lub dwóch kremów. Aby sprawdzić, jak zachowa się skóra, nakładamy krem przez kilka dni w jedno miejsce np. na nadgarstek.