Taras to ten element domu, który łączy nas z naturą. W lecie jest częstym miejscem rodzinnych spotkań, niedzielnego grillowania i ulubionym miejscem spotkań. Warto zadbać o jego wygląd, abyśmy mogli cieszyć się jego piękną aranżacją przez cały  rok. 

narzędzia brukarskie

Wybór nawierzchni

Kamienna elegancja

kamienny taras

Mozaika z kamienia może prezentować się bardzo atrakcyjnie

Elegancja kamiennej nawierzchni jest niewątpliwą zaletą tego typu materiału. Zazwyczaj wykorzystuje się w tym celu kostkę kamienną, na przykład granitową czy bazaltową. Dzięki temu, że kostki dostępne są w różnych wielkościach, możemy stworzyć niepowtarzalną mozaiką, która sprawi, że nas taras będzie niepowtarzalny. Z kolei płyty z kamienia nadadzą tarasowi bardziej nowoczesny wygląd. Naturalny kamień będzie natomiast odpowiednim wyborem dla tradycjonalistów.

Popularna kostka brukowa

kostka brukowa

Płyty z kostki brukowej charakteryzują się dobrą wytrzymałością na zniszczenia, niekorzystne warunki atmosferyczne przez cały rok. Wykonanie nawierzchni z kostki brukowej wymaga zatrudnienia brukarza, który posiada odpowiednie narzędzia brukarskie. Samodzielne ułożenie kostki brukowej przez niedoświadczoną osobę może spowodować kruszeniem się nawierzchni. Warto więc powierzyć to zadanie specjaliście.

Drewniana harmonia

drewniany taras

Drewniany taras może doskonale współgrać z otaczającą nas przyrodą i na pewno jest jednym z efektywniejszych rozwiązań tarasowych. Jednym z często wykorzystywanych drewien jest drewno egzotyczne, które cechuje się większą wytrzymałością niż nasze drewno polskie. Warto zauważyć, że istnieje wiele rodzajów drewna, co pozwala nam na wybór według własnego gustu. Przy wyborze takiej nawierzchni należy wziąć pod uwagę potrzebę corocznej konserwacji.

Wyposażenie, które doda uroku

Możemy dodać tarasowi niepowtarzalny charakter poprzez dobór odpowiedniego wyposażenia. Na rynku mamy do wyboru wiele mebli ogrodowych oraz dodatków, które upiększą nasz ogrodowy zakątek. Odpowiednie dobrane meble podkreślą styl aranżacji. Duży stół wraz z krzesłami i fotelami ogrodowymi jest niezbędnikiem każdego tarasu. Możemy wybierać też wśród nowocześnie zaprojektowanych leżaków, ławek czy sof ogrodowych.

meble ogrodowe ogród

meble ogrodowe

meble ogrodowe