Jaka powinna być suknia ślubna? Na co możemy się zdecydować, stojąc przed dylematem wyboru odpowiedniego na ten podniosły dla każdej z nas dzień i oficjalną ceremonię, stroju? Zależności jest kilka, a gama wzorów i dostępnych na rynku projektów, przeogromna.

Sama będąc kobietą zdaje sobie z tego sprawę, jak trudne czasem jest dokonanie odpowiedniego wyboru. I chyba bardziej dotyczy to wyboru nie tego w co się zmierzamy ubierać i jak będziemy wyglądać składając przysięgę małżeńską przed księdzem, mając za plecami tłum rodziny i znajomych, tylko kto będzie stał już od tej pory obok nas, po tym jak zdecydujemy się wypowiedzieć słynne i przez wszystkich przecież spodziewane, „tak”.

Zagadnienie to, zwraca moją uwagę nie od dziś, ponieważ temat dotyczący sukien ślubnych jest bardzo rozpowszechniony w Internecie i można powiedzieć, szeroko oraz ze szczegółami opisany, natomiast tytuł: „garnitur ślubny”, jakoś nie.

Istnieje, ale niszowo. Jest, ale jakby go nie było.

Mało się o nim mówi i być może dlatego wybór garniturów jest mniejszy, ale za to łatwiejszy w sprecyzowaniu. Ilość otaczających go zdjęć, zagadnień i porad, nie zrujnuje nam dnia przez spędzenie go na kilkugodzinnym wpatrywaniu się w ekran monitora. Natomiast suknie ślubne mogą odebrać spokój i znacznie wpłynąć na rutynowe czynności niejednej z nas.

O kobietach zwykło się sądzić, że najważniejszą ich potrzebą związaną z życiem publicznym, jest ładny wygląd. Dlatego wyszukiwarki internetowe zasypują nas propozycjami zakupu rzeczy, które mają nam ułatwić osiągnięcie tego celu. Ale jeśli zapytamy same kobiety, o to jakie są ich główne potrzeby, to okazać się może, że wygląd owszem, jest dla nich bardzo ważny, ponieważ każdy człowiek czuje się lepiej, gdy ma okazję ładnie się zaprezentować przed innymi. Jednak szczerze w to wątpię, by suknia ślubna była dla kobiet ważniejsza od tego, za kogo się zdecydują wyjść.