Każdy pomysł na spędzenie aktywnie czasu jest dobry. Dlatego sporo ludzie decyduje się na wycieczki w różne rejony Polski, ale nie tylko. Jest przecież sporo miejsc, które można zobaczyć poza granicami kraju, a które na pewno równie bardzo zachwycają i sprawią, że człowiek odkrywa, jak cudowny jest świat. Z tego powodu pewnie niejedna osoba wybierze także Białoruś jako punkt docelowy swojej wyprawy. W końcu jest to kraj, który nie każdy zna. Chociaż na terenach zachodnich do dziś mieszka liczna polska mniejszość – co było związane z wydarzeniami historycznymi – to i tak są to dosyć niezbadane tereny dla Polaków.

Obecnie jest możliwość wyjazdu tam bez konieczności posiadania wizy. To dobra wiadomość dla każdego, kto marzył o wycieczkę na Białoruś. Są to tereny, na których nie brakuje pięknych, starych pałaców, imponujących zamków czy cudownych kościołów. Każda z tych budowli jest przecież swoistym połączeniem z historią i tym wszystkim, co działo się na tych ziemiach wieki temu. Przede wszystkim na pewno warto zobaczyć zamki w Ludzie czy Mirze. Ten drugi został nawet wpisany na listę UNESCO i do dziś doskonale się zachował.

Warto też odwiedzić ten kraj dlatego, że jest nazywany ojczyzną Adama Mickiewicza, znanego polskiego poety romantyzmu, który jest ceniony przez Litwinów i Białorusinów równie bardzo jak przez samych Polaków. Trzeba zatem obejrzeć Nowogródek, gdzie wieszcz spędzał dzieciństwo.

Wyjazd na Białoruś bez wiz trwa przeważnie parę dni. To daje okazję do tego, by zobaczyć jak najwięcej miejsc, odkryć sporo fantastycznych historii i zobaczyć, jak kształtował się ten kraj przez wieki. Już pierwszego dnia wycieczki jest spora lista miejsc, w jakich warto się znaleźć. Jak choćby Nowy zatem czy dom pisarki Elizy Orzeszkowej, kolejnej znanej artysty polskiej. Do tego nie zabraknie także cerkwi św. Borysa czy cmentarza katolickiego.

W kolejnych dniach turyści mogą zobaczyć Grób Jana i Cecylii, bohaterów, którzy pojawili się właśnie w słynne książce pisarski „Nad Niemnem”, potem także mogiłę Powstańców Styczniowych czy muzeum Czesława Niemena w Starych Wasiliszkch.

Podczas wycieczki jest zapewnione zawsze pełne wyżywienie, nocleg, a także czas wolny, podczas którego można na własną rękę zobaczyć niejedno piękne miejsce, poznać lepiej miejscowych czy kupić pamiątkę, która będzie przypominać o tej wyprawie. Taki wyjazd ma przecież tę zaletę, że można na niego zabrać cała rodzinę czy znajomych i wspólnie odkrywać, jak wspaniały i niezwykły może być świat, gdy tylko opuścimy progi własnego domu. Z pewnością każdy, kto tylko zapragnie zwiedzać te wszystkie krainy, nie będzie zawiedziony planem wycieczki.